Wyścigi psów w zakładach bukmacherskich

Psie wyścigi nie są wymysłem ostatniego pokolenia, już w starożytnym Rzymie mieszkańcy urządzali pogonie psów za lisem bądź zającem, gdzie po zakończeniu gonitwy, ku uciesze tłumu zjadały ofiarę. Patrząc teraz na przestrzeni wieków, tamte czasy nie były zbyt normalne.

Wyścigi psów w naszych czasach

Jeśli chodzi o czasy współczesne, to zakłady bukmacherskie na psie wyścigi są dość niszowe oraz rzadko spotykane, z racji tego że w dzisiejszych czasach, psy mają coraz więcej zwolenników praw zwierząt, a jak wiadomo jeśli coś zainteresuje osoby takiego typu, to będą wrzeszczeć, zachowywać się same jak ,,zwierzęta” oraz protestować, aż nie osiągną danego celu. Wielu uważa zakłady bukmacherskie jako dobrą formę rozrywki, bądź nawet relaksu, dlatego dla większości działania takich osób ich po prostu odstraszają od tego rodzaju ,,sportu”. 

Jednakże tym co, urzeka fanów wyścigów psów jest ogromna dynamika (charty po wybiegnięciu z boksów, w kilka sekund osiągają nawet 60 km/h), widowiskowość, przejrzyste zasady oraz fakt, że czas jaki upływa od obstawienia kuponu u bukmachera, do rozstrzygnięcia zakładu to niejednokrotnie kilka minut. Co swoją drogą czyni ten sport jednym z nielicznych, jeśli chodzi o szybkość rozstrzygnięcia zawodów.

Jakie psy najczęściej biorą udział w wyścigach? 

Jakie psy najczęściej biorą udział w wyścigach? 

Zazwyczaj psy, które biorą udział w wyścigach są to Charty Angielskie oraz Rosyjskie, te zwierzęta to duże psy, wyglądem przypominające łuk z wystającymi z dołu dwoma parami łap. Jeśli chodzi o prędkości, jakie osiągają, to są to okolice 60km/h, co jest bardzo imponujące, biorąc pod uwagę, że jeśli kiedykolwiek byliście posiadaczami psów, bądź byliście z jednym na spacerze i pies ten zauważył zająca bądź kota, to prędkość z jaką zaczyna się poruszać, aby to zwierzę dogonić, jest dla nas na tyle duża, że nie potrafimy go dogonić, nawet jeśli sami bylibyśmy Usainem Boltem. A teraz pomyślcie, że ten sam pies biegnie trzy razy szybciej. Tak mniej więcej wygląda sprawa właśnie w przypadku chartów, jeśli chodzi o uzmysłowienie sobie, jak szybko potrafią one biegać.

Jakie są największe wydarzenia związane z wyścigami psów?

Najważniejsze wydarzenia, jeśli chodzi o wyścigi psów w ciągu to Greyhound Night of Wars w Stanach Zjednoczonych (zawsze przed zawodami jest masa protestów obrońców praw zwierząt, English Derby (jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie z historią sięgającą roku 1927) oraz Irish Derby.

Koń i pies – dwoje najlepszych przyjaciół człowieka?

Co ciekawe, obok psich wyścigów istnieje druga, najstarsza forma zakładów, mianowicie konne wyścigi w zakładach bukmacherskich. Co chcemy tutaj zauważyć, że obie te formy, są praktycznie zaraz obok kości jednymi z najstarszych form hazardu, przetrwały tyle epok w historii, dały początek nowoczesnej bukmacherce a mimo to, w dzisiejszych czasach są jednym z najbardziej niszowych form zakładów bukmacherskich.

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *