Najciekawsze rodzaje zakładów bukmacherskich

Spora ilość osób, nawet tylko częściowo związana z zakładami bukmacherskimi, kojarzy takie typy zakładów jak 1×2, over/under czy handicap. Ale nie każdy wie o innych, nieco mniej znanych rodzajach zakładów bukmacherskich, które przedstawimy wam właśnie w tym oto artykule.

Zakłady specjalne – kreatywność przez duże ,,k”

Jeśli chodzi o ten rodzaj zakładów bukmacherskich, to mamy tutaj niemalże nieograniczone pole do popisu, które zależy tylko od pomysłowości firmy bukmacherskiej. Zakład ten polega na obstawieniu dokładnego zdarzenia, lub odpowiedzi na pytanie ,,tak” lub ,,nie”. Jakie są możliwości odpowiedzi na dane pytanie zależy tylko i wyłącznie od bukmachera. Odstępując na moment od tematu, jeśli jesteście na początku swojej drogi z zakładami bukmacherskimi, mamy dla was poradnik, jak grać legalnie u polskich bukmacherów. Jeśli jesteś jednak już doświadczonym typerem, zawsze możesz uzupełnić swoją wiedzę o nowe porady.

Przykłady zakładów specjalnych :
– Kto zostanie następnym prezydentem USA?
– Kto strzeli pierwszego gola w eliminacjach następnych mistrzostw świata w piłce nożnej?
– Kiedy nadejdzie ,,kolejny” koniec świata? (to oczywiście żart)

Objaśnienie pierwszego przykładu :  Jeśli uważamy że następne wybory na prezydenta USA wygra osoba XYZ to zgarniemy wygraną, jeśli ta osoba rzeczywiście zostanie prezydentem.

Jeśli chodzi o ilość rodzajów zakładów bukmacherskich jest ona w  teorii nieograniczona. Zwłaszcza jeśli mowa o zakładach specjalnych, jednakże w ofertach firm bukmacherskich dominują właśnie te dwa rodzaje.

Podwójna szansa – czyli zakład dwudrogowy

W niektórych dyscyplinach sportowych spotkania nie mogą skończyć się remisem. Należą do nich między innymi : tenis, badminton czy snooker. W takiej sytuacji firmy bukmacherskie oferują swoim graczom zakład dwudrogowy, tak zwany 12, czyli obstawianie na wygraną drużyny (bądź zawodnika) 1 lub zwycięstwo drużyny (albo zawodnika) 2.

Taki  rodzaj zakładu jest prostszy do obstawiania, dlatego że mamy do wyboru wyłącznie opcje pierwszą bądź drugą, co w praktyce oznacza, że nasze szanse na prawidłowe wytypowanie wyniku (porównując do trzydrogowego zakładu na wynik) są większe, ponieważ zamiast szansy 1:3, mamy szansę 1:2 na zwycięstwo, czyli 50%. 

Half time – do pierwszej (lub drugiej) połówki

Kolejnym bardzo ciekawym a często i niedocenianym rodzajem zakładów bukmacherskich jest tak zwany ,,half time” (połowa czasu – ang.). Polega on na tym, że gracze obstawiający taki typ zakładu będą starać się przewidzieć, która drużyna bądź zawodnik będzie prowadził do przerwy. Mimo iż temu rodzajowi zakładów sporo brakuje do numeru 1 wśród najpopularniejszych zakładów, to i tak jest to ulubiony rodzaj zakładów niektórych graczy, którzy na dodatek często grają takie właśnie typy. Temat HT/FT w zakładach bukmacherskich jest całkiem rozwinięty. Dlaczego? Powód jest prosty, ponieważ w typach HT wiadomo, że można liczyć na znacznie wyższe kursy, w porównaniu do samego końcowego rezultatu. W końcu (na przykład w w piłce nożnej) dana drużyna ma tylko 45 minut plus czas doliczony przez sędziego, aby udowodnić, że jest lepsza w opcji zakładów Half Time. Istnieje druga odmiana tego zakładu, mianowicie FT. Skrót FT to nic innego, jak full time. Jeśli zauważycie taki rodzaj zakładu, to wtedy musimy typować rezultat całego spotkania.

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *