Obstawianie wyników wydarzeń sportowych to według badań jedne z najbardziej relaksujących zajęć. Jeżeli chciałbyś poszerzyć swój budżet w łatwy i szybki sposób to zakłady sportowe są najlepszą opcją. W tym krótkim poradniku przedstawimy wam, czym są zakłady bukmacherskie, jak obstawiać wydarzenia sportowe i wszystko inne, co powinieneś o nich wiedzieć!

Zakłady bukmacherskie online

Definicja zakładów bukmacherskich

To po prostu zakładanie się z bukmacherem o to, kto lepiej przewidzi wynik wydarzenia sportowego. Zakłady te przyjmowane są przez przedsiębiorstwo bukmacherskie.

Gdzie możemy obstawiać?

Obstawiać możemy w punkcie stacjonarnym danego bukmachera, przez bukmacherską aplikację mobilną lub za pośrednictwem serwisu internetowego.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Jak to zrobić?

1. Pierwszym i najważniejszym warunkiem jaki musimy spełnić, żeby móc zawierać zakłady sportowe jest posiadanie dowodu tożsamości. Obstawianie przez osoby nieletnie jest zabronione prawnie.

2. Druga rzecz to posiadanie własnego rachunku bankowego. Oczywiście nie jest to wymagane, ale jeżeli chcemy wypłacać i wpłacać środki pieniężne warto zadbać o indywidualne konto bankowe. Wtedy nikt nie będzie miał dostępu do naszych transakcji.

3. Kolejny krok to założenie konta. Można to zrobić na dwa sposoby: odwiedzić stacjonarny punkt bukmacherski, wypełnić formularz, okazać dowód tożsamości i dokonać pierwszego zakładu lub wejść na stronę legalnej firmy bukmacherskiej i wypełniając odpowiedni formularz założyć konto. Minusem tej operacji jest to, że w celu potwierdzenia tożsamości wymagane jest przesłanie skanu dowodu osobistego, zarówno awersu jak i rewersu. Po weryfikacji i otrzymaniu maila aktywacyjnego możemy cieszyć się grą.

Wybór bukmachera

Na obecną chwilę na polskim rynku działa od kilku do kilkunastu legalnych bukmacherów. Każdego z nich oprócz indywidualnej oferty sportowej, wysokości kursów i szaty graficznej wyróżnia zarówno aplikacja mobilna jak i nowoczesna strona internetowa.

Jeżeli decydujemy się na konkretnego bukmachera warto zapoznać się z siecią punktów stacjonarnych tego przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy. Aby w łatwy sposób móc dojechać w przypadku np. wykonywanych prac serwisowych przy aplikacji mobilnej lub stronie internetowej.

Zakładaj się odpowiedzialnie!

Polega to mniej więcej na tym, że najlepiej jest ustalić pewien limit np. miesięczny jaki możemy przeznaczyć na zakłady sportowe. Każda aplikacja mobilna posiada funkcję „odpowiedzialnej gry” czyli ustalonego przez nas limitu pieniężnego, którego nie da się przekroczyć. To bardzo dobre rozwiązanie, które hamuje rozwój uzależnienia. Nie możemy zapomnieć o tym, że zakłady bukmacherskie to rodzaj gry. Gry losowe to bardzo poważna choroba, więc warto po założeniu i aktywacji konta zajrzeć do zakładki „odpowiedzialna gra” i ustalić miesięczny lub tygodniowy limit, który będzie ograniczał nasze poczynania w tej sferze rozrywki.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCo ciekawego mogą nam zaoferować legalne strony oferujące pokera online?
Następny artykułDlaczego media tak często demonizują gry online?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.