Każdy od czegoś kiedyś zaczynał, kiedy po raz pierwszy siadał do stolika pokerowego. Jednakże dobrym pomysłem jest, zamiast od razu rzucać się w wir przegranych, poznać najpierw nieco zasady, jakie panują w świecie pokera, czyż nie? Dlatego też dziś przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy dopiero zaczynają!

Texas Hold’em Poker – Poradnik dla początkujących
Texas Hold’em Poker – Poradnik dla początkujących

Czym różni się poker texas hold’em od zwykłego pokera?

Jest to odmiana pokera, w której rywalizuje ze sobą dwóch lub więcej graczy. Jeśli chodzi o różnicę od zwykłego pokera – różni się między innymi niemal nieograniczoną możliwością rozgrywania rąk oraz zupełnie inną formą blefowania. (Jeśli nie wiecie jak grać w pokera – zapraszamy do naszego poradnika!)Dodatkowo jeszcze co ciekawe, można w tą odmianę pokera grać w Polsce zupełnie legalnie, na przykład przy pomocy usługi Betgames STS, która oferuje zakłady na gry karciane podobne do pokera. Lub też przy pomocy Total Casino, jednakże jest to wytwór państwowy, więc nie każdy będzie miał ochotę tam grać.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Jak wygląda gra w texas poker hold’em?

Gra zaczyna się od wyznaczenia rozdającego wśród graczy. (Pamiętajcie o tym że gra w poker online legalnie w polsce wygląda podobnie!)Możecie to zrobić za pomocą losowania, bądź też się umówić, kto będzie rozdającym. Pierwszy zawodnik po prawej stronie rozdającego musi wpłacić stawkę, następnie kolejny gracz również robi to samo. Potem każdy z graczy od rozdającego dostaje po dwie zakryte karty. Licytację rozpoczyna gracz po prawej stronie od ostatniego zawodnika, wpłacającego stawkę. Ten gracz może w tym momencie :

-spasować (fold)

-sprawdzić (call)

– podbić (raise)

(Naturalnie w wypadku gry w naszym kraju nikt nie będzie was ścigał za używanie Polskich wyrazów do gry, jednakże mimo to warto je znać.)

Po wykonaniu tego ruchu, następni gracze robią to samo. Naturalnie jeśli wszyscy spasują, to gracz który pozostał w grze zgarnia pulę. (W tym wypadku może to być blef, lub bardzo silne karty – ale tego nikt przecież nie wie – taka jest natura pokera w Polsce!) Jeśli jest co najmniej dwóch graczy którzy chcą kontynuować grę, to rozdający wykłada trzy wspólne karty. Następuje runda licytacji – zaczyna gracz po prawej rozdającego.

Po standardowych czynnościach, jakie opisaliśmy powyżej, przechodzimy do rundy kolejnej, jeśli jest co najmniej dwóch graczy pozostałych w grze, krupier wykłada czwartą kartę wspólną. Po kolejnej rundzie licytacji, która przebiega jak poprzednio, dochodzi ostatnia wspólna karta. Po ostatniej rundzie licytacji następuje pokazanie kart, które gracze otrzymali na początku. Nagrodę zdobędzie gracz, który ma najlepszy układ kart. Wydaje się całkiem proste, czyż nie? Miejcie jednak na uwagę to, iż jest to tylko podstawowy opis tej gry. Prawdziwa gra jest o wiele bardziej złożona!

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułOferta zakładów online od Betclic
Następny artykułOferta zakładów – STS online
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.