Wielu graczy zakładów bukmacherskich nierzadko nie zdaje sobie sprawę z tego, że typowanie zakładów oraz obstawianie się sporo od siebie różni. Dlatego też dziś przedstawimy ci różnice, zalety oraz wady takiego rozwiązania!

Jak typować zakłady? – Poradnik od doświadczonego gracza zakładów online

Typowanie zakładów a obstawianie – różnice

Zacznijmy może sobie od różnic – typowanie zakładów polega mniej więcej na tym, że nie ryzykujemy żadnych naszych pieniędzy – to wydaje się na początku dość zaskakujące, jednakże w tym szaleństwie jest metoda, ponieważ jest to bardzo łatwy sposób na to, aby zdobyć doświadczenie na temat obstawiania u bukmachera. I tylko tym się to różni, ponieważ wszystkie inne kwestie, tak jak przy postawieniu kuponu są takie same. Tak samo wykonujesz analizę bukmacherską, tak samo sprawdzasz kursy, oraz to co robi bukmacher w ostatnich momentach zakładu. Może I wydaje się to śmieszne, ale oprócz satysfakcji z tego, że ,,wygrałeś” z legalnym bukmacherem możesz dowiedzieć się sporo na temat zakładów, ponieważ w ten sposób twoje środki są bezpieczne, a przecież do obstawiania zawsze można przejść w każdej chwili, prawda?

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Zalety I wady typowania zakładów

Otóż jak wspominaliśmy wcześniej – pierwszą zaletą typowania zakładów bukmacherskich jest to, że potencjalnie nie tracisz swoich środków. Drugą – zdobywasz doświadczenie, przez co kiedy w przyszłości zdecydujesz się ewentualnie obstawiać zakłady, to możesz od razu przejść do wygrywania ich z bukmacherem – trzecia, o wiele łatwiej jest nauczyć się analizy sportowej, chociaż oczywiście takie rozwiązanie ma swoje minusy. Naturalnie pierwszym z nich jest to, że nie wygrasz nic – bo po prostu nic nie obstawiasz, drugim – omijają cię wszystkie promocje oraz bonusy bukmacherskie, a po trzecie – potencjalnie możesz zmarnować na to bardzo dużo czasu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy warto jest obstawiać zakłady już od początku?

Tak naprawdę – to zależy. Ponieważ jeśli planujesz tylko dobrze się bawić, I nie patrzysz na to, ile przegrywasz, to tak naprawdę wielkiej różnicy ci to nie zrobi. Jednakże jeśli masz ochotę co nieco zarobić, to sytuacja już nieco się komplikuje, ponieważ tak naprawdę nie wiesz jeszcze co robisz, a każda następna przegrana sprawi, że będziesz się jedynie denerwował, a z czasem po prostu zrezygnujesz z powodów niepowodzeń. Naturalnie jest kilka opcji aby temu zapobiec, ale nie każdy załapie się za każdym razem na takie promocje bukmacherskie jak darmowe zakłady, czy też zakłady z cashbackiem – co naturalnie można wziąć pod uwagę, jednakże mają one charakter mocno okresowy – w końcu bukmacher może potencjalnie więcej stracić na tego typu zakładach, przez co ciężko mu będzie wystawiać je częściej – bo w końcu bukmacher ma zarabiać, a nie tracić.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułDlaczego bukmacher STS jest tak popularny w naszym kraju?
Następny artykułPoradnik bukmacherski – dla opornych
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.