Zakłady między stronami obserwuje się na codzień. Można obstawiać dosłownie wszystko. Dlatego są strony, które przyzwyczajenia z życia przenoszą w świat sportu. Zakłady bukmacherskie wymagają od gracza odwagi, ale też trzymania się wielu wytycznych, zmuszających do myślenia o swojej strategii i wzmożenia analizy danych. Trzeźwy pogląd i krytyczna ocena sytuacji pomagają osiągnąć sukces i dokonać maksymalizacji zysków. Co zatem należy robić, aby tak się stało?

jak obstawiac u bukmachera
Czy można obstawiać u bukmachera żeby wyjść na swoje?

Budżet na obstawianie najważniejszy

Z pewnością dobrym początkiem będzie ustalenie wysokości stawki, które przeznaczy się na grę. Założenie budżetu, którego strata nie wprowadzi gracza w trudną sytuację życiową. Jeśli to nastąpi, należy rozważyć, czy obstawianie zakładów to rzeczywiście dobra forma inwestycji.

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest się ryzykantem? Jakie są granice tego ryzyka? Odpowiedź określa preferencje gracza co do stawek, zarządzania budżetem oraz wyboru kursów. Ryzykanci stawiają na wysokie kursy, gdzie jest wyższe ryzyko, ale też możliwość wyższej wygranej. Jednak wielu z nich chcą jak najszybciej się odkuć po przegranym zakładzie. Trzeba jednak pamiętać, że taka postawa nie przynosi efektów, ponieważ wzrasta ryzyko popełnienia błędu. Gracze obstawiający bezpiecznie przeważnie nie zmieniają swoich przyzwyczajeń dotyczących stawek.

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Szerokość oferty powoduje lekkie zamieszanie. Bukmacher wystawia zakłady przeciwko graczowi. Dlatego warto skupić się na maksymalnie dwóch kluczowych sportach, które będzie się obstawiać. Warto pamiętać, że bukmacherzy mają odpowiednio mniejszą wiedzę o słabiej zagospodarowanych rynkach. Ich wiedza jest dużo mniej rozległa od kibiców tych dyscyplin.

Jaki bukmacher najlepszy do obstawiania?

Przed grą trzeba rozpoznać korzystne rynki zakładów. Należy wybierać tylko takie, gdzie bukmacher osiąga najmniejszą przewagę. Są to zakłady, gdzie liczba możliwości jest najmniejsza i wynosi 2. Obejmuje ona zakłady sportów amerykańskich, zakłady na mecze tenisa, koszykówki, siatkówki, zakłady under/over, handicapy azjatyckie w piłce nożnej. Marża jest niższa niż przy trzech lub więcej możliwościach, bukmacher ma mniej możliwości ustalania kursów.

Warto także prowadzić zapiski, lub chociaż sprawdzać historie swoich zakładów, kursów, kwot, dyscyplin, zysków i strat. Pozwala to na przeanalizowanie mocnych i słabych stron gracza. Należy jednak unikać samozadowolenia i badać, czy w przypadku odniesienia wygranej, można było osiągnąć większy zysk.

Po przeanalizowaniu własnych wad i zalet należy skupić się na obstawianiu takich zakładów, które przynoszą wymierne zyski, czyli tzw. „valuebety”. Potrzebna jest do tego analiza meczu, porównanie kursów z wielu stron oraz własne przeczucia.

Kursy bukmacherów są różne

Gdy występuje różnica między ofertami bukmacherów, po prostu nie opłaca się obstawiać po niższym kursie. Oczywiście jest ryzyko spowodowane otwieraniem wielu nowych kont na wielu stronach, ale takie rejestracje przebiegają bez zakłóceń. Bardzo dużo dają różnego rodzaju porównywarki kursów. Nie trzeba wtedy wchodzić na wszystkie strony i spisywać interesujących zdarzeń. Można także pomyśleć o platformach zakładów, gdzie obstawia się przeciwko innym użytkownikom platformy. Pomimo obowiązku zapłaty prowizji, kursy są bardziej atrakcyjne od kursów tradycyjnych stron.

Każdy gracz różnie przewiduje. Jedni analizują formę i rankingi a drudzy skupiają się na aspekcie psychologicznym i fizjologicznym: wysokości morale drużyny, ilości kontuzji, motywacji. Kolejni szukają ukrytych znaczeń w prognozach i wysokościach kursów. Ważne jest aby patrzeć tylko na istotne dane i nie analizować zbyt długo, ponieważ po pewnym czasie zawsze doszuka się zależności między wieloma aspektami gry.

Gracze mamieni przez bukmachera możliwością wyższej wygranej często stawiają kupony, na których jest duża ilość zdarzeń. Nic bardziej mylnego. Zyski, owszem, mogą być większe, jednak trzeba liczyć się z ryzykiem. Bukmacher narzuca wyższą marżę a i ryzyko wpadki jest większe. Niektóre zakłady singlowe oferują możliwość niezłej wygranej bez przesadnej straty kapitału.

Niektórzy bukmacherzy zawyżają kursy na faworytów. Opłaca im się to bardziej niż wypłacać wygraną w przypadku potencjalnej wygranej słabeusza. Teoretycznie obstawianie meczów po niskich kursach spowoduje, że gracz będzie częściej wygrywać a i budżet będzie obarczony mniejszym ryzykiem. Gdy obstawia się faworyta to tylko dlatego, że wierzy się w jego umiejętności a nie dlatego, że bukmacher wystawił na niego niski kurs.

Na koniec bardzo ważna sprawa. Grając u bukmachera trzeba nauczyć się żyć z porażką i akceptować ją. Odbiera się to jako zarządzanie stratami i pasmem niepowodzeń, które są wpisane w takie inwestycje.

Kolejną ważną cechą gracza jest cierpliwość, powiązana z porażkami. Po serii porażek należy tylko pozostać w grze, aby później odnieść sukces. Należy wyrobić w sobie siłę w dążeniu do odrabiania strat. Trzeba pamiętać, że to najtrudniejsza i najbardziej pożądana przez obstawiających część hazardu. Warto patrzeć na siebie i kształtować w sobie nawyk podnoszenia się po porażce.

Poprzedni artykułIle można wygrać u bukmachera?
Następny artykułPolski bukmacher w Internecie – STS online
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to ten, który posiada najlepsze opinie graczy. STS i Fortuna to najbardziej popularni bukmacherzy online w Polsce. Oferują najciekawsze promocje i darmowe bonusy bukmacherskie.