Branża zakładów bukmacherskich w Polsce to dynamicznie rozwijający się rynek, na którym powstaje coraz więcej konkurencyjnych totalizatorów sportowych oferujących zawieranie zakładów wzajemnych zarówno w punktach naziemnych, jak i poprzez serwisy internetowe. Niniejszy poradnik ma na celu przybliżyć ofertę zakładów sportowych oraz odpowiedzieć na pytanie, jak obstawiać u bukmachera w Polsce.

jak obstawiac u bukmacherów
Jak obstawiać u bukmachera online w Polsce?

Oferta legalnych zakładów bukmacherskich

Czołowi przedstawiciele branży bukmacherskiej oferują najbogatszą ofertę zawierania zakładów wzajemnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, bukmacherzy urozmaicają swoje oferty o atrakcyjne promocje i bonusy. Propozycja zawierania zakładów wzajemnych dotyczy zazwyczaj kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Dostępne są zarówno najpopularniejsze dyscypliny t.j. piłka nożna, hokej, tenis, koszykówka czy siatkówka, jak i mniej popularne sporty, m.in. szachy, wyścigi konne czy curling. Gracze mają do dyspozycji również esporty oraz sporty wirtualne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród graczy zdalnych. Zawieranie zakładów wzajemnych można realizować poprzez:

  • punkty naziemne,
  • serwisy internetowe.

Zakłady bukmacherskie udostępniają graczom funkcjonalne i proste w obsłudze aplikacje mobilne, które umożliwiają stały dostęp do oferty bukmachera. Ponadto strony internetowe zakładów sportowych charakteryzują się stabilnym i szybkim działaniem, co wpływa na komfort obstawiania kuponów. Dużą popularnością cieszą się zakłady w kategorii LIVE, które umożliwiają grę w czasie rzeczywistym.

bukmacher w polsce betclic
Legalny bukmacher w Polsce Betclic – Kod promocyjny na bonus

Jak obstawiać u bukmachera w Polsce?

Strategia gry w zakładach bukmacherskich to indywidualna decyzja każdego z graczy, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie jak obstawiać u bukmachera, gdyż każdy gracz obstawia inaczej. Szansę na osiągnięcie sukcesu w postaci wygranych kuponów zwiększa wiedza fachowa z zakresu sportu lub konkretnej dyscypliny sportowej, która w przełożeniu na grę może przynieść pozytywne rezultaty. Dla mniej zaawansowanych graczy niektóre zakłady bukmacherskie udostępniają zdalne wsparcie specjalistów, którzy poprzez fachową analizę wskazują możliwe rezultaty wybranych wydarzeń sportowych. Do najpopularniejszych zakładów wzajemnych należą:

  • zakład pojedynczy (SOLO) – to podstawowy zakład, który umożliwia graczowi obstawienie w kuponie jednego zdarzenia, m.in. wygraną, przegraną lub remis drużyny. Kurs na wydarzenie mnożony jest przez stawkę wniesioną przez gracza. W przypadku trafienia wyniku z wygranej odejmowany jest podatek zgodnie z ustawą dotyczącą gier hazardowych, a pozostała wygrana wypłacana jest na konto gracza. Zakłady pojedyncze są często zawierane za duże stawki na tzw. „pewniaki”, gdzie szansa wygranej jest większa w stosunku do pozostałych wydarzeń. 
  • zakład akumulowany (AKO) – zwany również złożonym, składa się z więcej niż jednego wydarzenia. Gracz uzyska wygraną tylko w przypadku trafienia wszystkich wytypowanych wyników zdarzeń. Ryzyko porażki rośnie więc z każdym kolejnym dodanym zdarzeniem. Ten typ zakładu sprawdza się szczególnie przy typowaniu wydarzeń z wielu dyscyplin przy zachowaniu strategii gry na faworytów.
  • zakłady proste – to zwyczajowe określenie zakładów pojedynczych i akumulowanych. Zawieranie zakładów wzajemnych taką metodą wymusza od gracza 100% skuteczności w typowaniu. Rozważając kwestię jak obstawiać u bukmachera, warto przeanalizować wybór rodzaju kuponu oraz stawki, jaką gracz zamierza wnieść na poczet kuponu.
  • zakłady wielokrotne – zwany również rozpisowy (kombinacyjny). To bardziej zaawansowana forma obstawiania, dająca jednak większe możliwości uzyskania wygranej. Wydarzenia zawarte na kuponie pogrupowane są w blokach rozpisanych systemem kombinacyjnym. Bloki to nic innego jak zakłady proste. Jednak w przypadku nietrafionego wyniku zdarzenia gracz ma nadal szansę na uzyskanie wygranej z pozostałych kombinacji zawartych w kuponie. Zakłady wielokrotne należą do kuponów bardziej skomplikowanych ze względu na dostępność wielu wariantów obstawiania. Tego typu zakłady dedykowane są dla bardziej zaawansowanych graczy, jednak początkujący gracze nie powinni mieć większego problemu z zawarciem tego typu zakładu.
  • zakłady krótkoterminowe i długoterminowe – kupony krótkoterminowe to takie, na których rozstrzygnięcie trzeba poczekać określony czas, m.in. wytypowanie zwycięzcy Ligi Mistrzów czy półfinalistów Mistrzostw Europy. Zakłady długoterminowe dotyczą dłuższego czasu oczekiwania na rezultat oraz odnoszą się do zawarcia zakładu wzajemnego, którego wynik zależny jest od wyników innych wydarzeń, np.: wytypowanie zwycięzcy rozgrywek ligowych.
  • Zakłady dwu i trzytorowe – dotyczą obstawiania wyniku A lub B w przypadku kuponów dwutorowych i wyników A, B lub C w odniesieniu do zakładów trzytorowych. Dwutorowy kupon dotyczy np.: awansu drużyny do kolejnej fazy rozgrywek. Trzytorowy zakład umożliwia określenie, że wybrana drużyna wygra, przegra lub zremisuje.
  • zakłady specjalne – dotyczą niestandardowych typów, m.in. ile minut doliczy sędzia do regulaminowego czasu gry lub czy w czasie meczu padnie rzut karny.

Wybór strategii gry kształtuje się w zależności od poziomu zaawansowania gracza. Na początek zaleca się grę przy zachowaniu niskich stawek na zawierane zakłady wzajemne. W miarę zwiększania świadomości oraz wiedzy specjalistycznej gracz będzie miał możliwość dokonywanie analizy wybranych wydarzeń, co przełoży się na trafne typowanie umożliwiające uzyskanie wygranych z obstawianych kuponów.

Poprzedni artykułNajwiększa wygrana u legalnego bukmachera STS
Następny artykułNajciekawsze rodzaje zakładów bukmacherskich
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to ten, który posiada najlepsze opinie graczy. STS i Fortuna to najbardziej popularni bukmacherzy online w Polsce. Oferują najciekawsze promocje i darmowe bonusy bukmacherskie.