Tak naprawdę obstawanie e-sportów niczym nie różni się od typowania zakładów na tradycyjne dyscypliny. Wybieramy zakład, ustalamy stawkę i wypuszczamy kupon. Oprócz zwykłych zakładów możemy zdecydować się na zakład z pojedynczym zdarzeniem, albo zaszaleć i wytypować zakład akumulowany, a więc zainwestować stawkę na więcej niż jeden mecz. Ale jak najlepiej przygotować się do naszego pierwszego typu e-sportowego?

Jak najlepiej przygotować się do naszych pierwszych typów e-sportowych?
Jak najlepiej przygotować się do naszych pierwszych typów e-sportowych?

Jak zacząć typować?

Na początek należy wybrać konkretną grę i znaleźć dane spotkanie. Potem trzeba dodać wybrane zdarzenie do kuponu. Można grać single lub zakłady akumulowane. Każdy musi określić stawkę, a następnie zatwierdzić kupon. Jeśli coś wygracie, to nie musicie już nic dodatkowo robić, ponieważ gotówka trafi na Wasze konto w sposób automatyczny. W przypadku przegranej, no cóż, tracimy nasze środki, no chyba że nasz kupon był objęty tak zwanym cashbackiem – czyli specjalnym bonusem bukmacherskim na e-sport, który pozwala nam na to, że jeśli nasz kupon będzie nie trafiony, to środki które obstawiliśmy, trafią z powrotem na nasze konto, co czyni to bardzo atrakcyjną opcją dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Na co uważać przy pierwszych typach?

Przede wszystkim, na zachowania drużyn rozgrywających dane spotkanie. Zdarzały się afery, gdzie dana drużyna umówiła się z drugą, że jedna z nich przegra umyślnie, przez co spotkanie będzie naturalnie ustawione, przez co nawet jeśli postawiliśmy na silniejszą statystycznie drużynę, to prawdopodobieństwo, że nasz kupon będzie nie trafiony, w tym wypadku będzie równało się 100%.

O czym warto pamiętać na początku?

Na przykład o tym, że zdecydowanie lepiej jest postawić nieco mniej, a kilka spotkań na raz, niż jeden większy zakład na jedno spotkanie, z racji tego że w ten sposób, nawet jeśli część z naszych kuponów będzie nieudana, to te poprawnie wytypowane zrekompensują nam resztę przegranych. Kolejną kwestią, o której warto pamiętać to sprawdzenie przed obstawieniem, czy któreś ze spotkań które mamy ochotę obstawić nie zostało odwołane, bądź też przesunięte w czasie, z racji tego, że aktualnie bardzo wiele spotkań e-sportowych jest przesuwana w czasie, bądź też odwoływana, albo też odbywa się bez udziału publiczności.

Ile można wygrać na zakładach e-sportowych?

Na zakładach e-sportowych tak naprawdę możemy wygrać każdą sumę (oczywiście jeśli bukmacher nie ustalił uprzednio odgórnego limitu) Najwyższe wygrane (w Polsce) występowały na zakładach AKO. Zakłady te popularne są ze względu na potencjalny wysoki kurs ogólny. Szansa na pomyślną wygraną z takiego kuponu jednakże jest bardzo niewielka. W historii znane są jednak przypadki wygranych przy minimalnej inwestycji własnej (3 dolary przy kursie 104.919). Wysokość naszej wygranej jest jednak mocno uzależniona od wielu zmiennych. Nikt logicznie myślący nie powinien liczyć na pojedyncze ,,ultra” szczęśliwe kupony. Mając zamiar uprawiać to hobby z zakładami bukmacherskimi, warto wziąć pod uwagę przewagę bukmachera oraz bonusy bukmacherskie jakie on oferuje swoim typerom.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułInteresujesz się e-sportem? To co powiesz na zarabianiu na nim?
Następny artykułCiekawe porady o bukmacherce
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.