Jak legalnie grać u bukmacherów online? To pytanie niezwykle często zadają sobie osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem zakładów bukmacherskich. Należy przypomnieć, że w 2017 roku miało miejsce znowelizowanie ustawy antyhazardowej. Nowa ustawa nałożyła na bukmacherów szereg obowiązków i obostrzeń. Nie wszystkie firmy bukmacherskie chciały jednak zgodzić się na przestrzeganie tych wszystkich zapisów. Część z nich zniknęła z polskiego rynku, zaś jeszcze inni postanowili świadczyć swoje usługi w sposób niezgodny z przepisami polskiego prawa. W poniższym artykule tłumaczymy, jak grać legalnie u bukmacherów online.

nielegalni bukmacherzy w polsce
Nielegalni bukmacherzy w Polsce – jak ich poznać?

Legalni bukmacherzy 2019 w Polsce

W tej chwili na rynku zakładów bukmacherskich funkcjonuje 20 legalnych firm – posiadają one specjalne licencje i zezwolenia uzyskane od Ministerstwa Finansów. Mogą one organizować sportowe zakłady wzajemne w internecie w sposób całkowicie zgodny z polskim prawem. Szesnasty bukmacher, który posiada licencję, to Superbet. Posiada on jednak wyłącznie licencję do świadczenia usług w punktach stacjonarnych – być może już niedługo będzie mógł także świadczyć swoje usługi w internecie.

Jak grać u bukmacherów legalnie?

Każdy bukmacher, który prowadzi swoją działalność w sposób całkowicie legalny, posiada swoją siedzibę w Polsce – jest to jeden z głównych dowodów na to, że dana firma bukmacherska jest w 100% legalna. Gdy wchodzimy na stronę bukmachera, najpierw należy odwiedzić zakładkę pod nazwą „o nas” – na niej najczęściej można znaleźć pakiet informacji odnośnie adresu głównego danej firmy bukmacherskiej. Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają informacji, że posiadają licencję na dzialalność w naszym kraju. Oto lista firm bukmacherskich działających w Polsce w sposób legalny oraz ich siedziby:

Wrocław – Betclic,

Dąbrowa Górnicza – Polski Bukmacher,

Bielsko-Biała – Typico 

Gdynia – Ewinner

Zielona Góra – Milenium,

Katowice – LV Bet, Superbet, STS,

Cieszyn – Fortuna,

Warszawa- PzBuk, Betfan, Totolotek, Etoto, Forbet, Totalbet.

Bukmacherzy, którzy prowadzą działalność nielegalną (między innymi Bet365, bet-athome, Expekt) swoje biura mają zlokalizowane w krajach nazywanych rajami podatkowymi – mowa tutaj na przykład o Gibraltarze czy Malcie 

Legalność bukmachera – zwróć uwagę na adres strony internetowej 

Kolejna niezwykle istotna kwestia, na którą należy zwracać uwagę przy sprawdzaniu, czy dana firma bukmacherska jest legalna, to adres domeny internetowej. Warto zauważyć, że wszyscy nielegalni bukmacherzy nie posiadają w nazwie swojej domeny końcówki „.pl” – to dobitnie pokazuje, że prowadzona przez nich działalność nie jest zgodna z przepisami polskiego prawa.

Bukmacher Bet-at-home zdecydował się na przykład na zastosowanie domeny „.com”, zaś bet365 wybrał domenę „.com/pl”. Należy również pamiętać o tym, że każdy legalny bukmacher posiada wyłącznie witrynę z końcówką „.pl”.

Rejestracja u legalnych bukmacherów

Wiele osób zastanawia się nad tym, w czym tkwi przyczyna nielegalnych firm bukmacherskich. Odpowiedź jest prosta – oferują one stosunkowo wysokie wygrane, a proces rejestracyjny u tego typu firm jest niezwykle prosty. Wszystkie legalne firmy bukmacherskie online stawiają swoim klientom nieco więcej wymagań do spełnienia, co nie wszystkim graczom się podoba. Nie są to jednak bariery, które mogłyby odstraszać, jednak wiele osób przez te wymogi woli wybierać nielegalne zakłady bukmacherskie. 

Nowelizacja ustawy antyhazardowej przeprowadzona w 2017 roku wskazuje na przykład, że osoba, która chce utworzyć konto u legalnego bukmachera online, musi załączyć skan lub wyraźne zdjęcie swojego dowodu osobistego – to odstrasza wielu ludzi, którzy twierdzą, że istnieje niebezpieczeństwo kradzieży ich danych osobowych. To kompletna bzdura – firmy działające w Polsce w sposób całkowicie legalny kładą duży nacisk na ochronę danych osobowych swoich użytkowników, dlatego też nie trzeba martwić się, że przez wysłanie skanu dowodu osobistego czekają nas jakiekolwiek przykre konsekwencje. Z całą pewnością warto rejestrować się tylko u legalnych bukmacherów!

Poprzedni artykułPolski bukmacher w Internecie – STS online
Następny artykułBukmacher Milenium bonusy i promocje
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to ten, który posiada najlepsze opinie graczy. STS i Fortuna to najbardziej popularni bukmacherzy online w Polsce. Oferują najciekawsze promocje i darmowe bonusy bukmacherskie.