Osoby obstawiające zakłady u bukmachera motywowane są głównie nadzieją na potencjalnie wysoką wygraną w stosunku do postawionych pieniędzy. Wielu graczy nie zniechęca się do gry nawet po dłuższej serii przegranych. Nikt nie gra po to aby się rozczarować. Ile można wygrać u bukmachera? Kto wygrywa najwięcej u bukmachera i jak zmaksymalizować swoje szanse na zwycięstwo? Na te i powiązane pytanie, odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

ile można wygrać u bukmachera
Czy z bukmacherem można wygrać? Jeśli tak to ile?

Wysokość wygranej u bukmachera w głównej mierze zależy od kursu, średniej stawki, bonusów i historii obstawionych w przeszłości zakładów. Aby nie przegrywać należałoby zastosować się do serii przydatnych w obstawianiu wskazówek. Nie zawsze od początku opłaca się zaczynać od płatnych zakładów u bukmachera. Czasem warto sprawdzić swoje umiejętności z użyciem kartki papieru czy prostego arkusza kalkulacyjnego.

Pierwszym, najważniejszym czynnikiem jest przewaga bukmachera

Decydując się na grę u bukmachera, warto wiedzieć jaką przewagę ma nad nami bukmacher i jakie ryzyko przez to podejmujemy. Kursy u bukmacherów nie są przypadkowe. Ustalone są one na podstawie „marży”. Ważne jest to, aby nie wybierać bukmacherów z wysoką marżą i poświęcić kilka chwil na znalezienie bukmachera z najniższą marżą. Jeśli dopiero zaczynamy – warto rozejrzeć się za bonusami.

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jeśli dopiero zaczynamy i nie mamy planów na to co będziemy robić to warto rozważyć popularność poszczególnych zakładów bukmacherskich. Z reguły im popularniejsze są dane rozgrywki (np. premier league czy liga mistrzów), tym bardziej bukmacherowi zależy na wygraniu danego zakładu. Prawda jest taka, że zakłady, które przychodzą nam na myśl jako pierwsze i wydają się być „pewne”, wcale takie nie są. Każdy mecz jest dokładnie analizowany i kalkulowany w taki sposób, aby bukmacher w ogólnym rozrachunku uzyskał najwyższy możliwy zysk.

Wniosek jest taki, że zainteresowanie niszowymi rozgrywkami może wyjść na naszą korzyść. Aby obstawiać trafne zakłady, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, a taką możemy uzyskać tylko przez ciągłą obserwację, notatki, śledzenie najnowszych wiadomości i swoich osiągnięć. Bukmacherzy posiadają wyszkolone zespoły analityków, które dzięki ciągłej wzajemnej komunikacji i wieloletniemu doświadczeniu, są w stanie trafnie przewidzieć wynik spotkania i na podstawie swojej analizy ustanowić taki kurs, aby bukmacher zawsze zarobił.

Sytuacja wygląda odrobinę inaczej w przypadku mniejszych rozrywek (w piłce nożnej to np. ligi III i IV). Zdarza się, że kursy w tych rozgrywkach ze względu na mniej dokładną analizę są bardziej atrakcyjne od lig na wyższym poziomie. Wybierając niszowe rozgrywki możemy zredukować przewagę bukmachera i tak naprawdę samemu stać się ekspertami w obrębie danych rozgrywek.

Sekretem trafnego obstawiania są ciągłe kalkulacje. Trzeba pamiętać o tym, aby śledzić wszystkie ważne informacje (również te przedmeczowe) i brać pod uwagę mniej oczywiste czynniki jak zmiana pozycji zawodników, kondycja i ostatnie wyniki poszczególnych sportowców.

Niektórzy bukmacherzy będą uparcie walczyć z takimi strategiami i nakładać limity na graczy korzystających z tego typu metod. Ta sama sytuacja spotyka osoby korzystające z bonusów, stale opłacalnych zmian kursów, a w skrajnych przypadkach po dłuższej serii wygranych. Aby tego uniknąć co jakiś czas można postawić zakład akumulowany, nie stosować stałych stawek i stawek z groszami, a po wyższej wygranej tymczasowo zmienić bukmachera.

Co wpływa na wysokość wygranej i ile faktycznie można zarobić?

O ile bukmacher nie ustalił odgórnego limitu na wygraną np. dla nowych graczy, wysokość wygranej może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Najwyższe wygrane w Polsce występowały oczywiście na kuponach akumulowanych (AKO). Kupony zakumulowane popularne są ze względu na potencjalny wysoki kurs ogólny (ze wszystkich wygranych zdarzeń). Szansa na pomyślną wygraną z takiego kuponu nie jest jednak wysoka. W historii znane są jednak przypadki wygranych kursów tak wysokich jak 33,422 czy 104,919. Szczęśliwcy z jednego większego zakładu zyskali kilkaset tysięcy złotych, inwestując odpowiednio 20 zł przy kursie 33,422 i 3 zł przy kursie 104,919.

Wysokość ogólnej wygranej jest jednak uzależniona od wielu zmiennych. Nikt nie liczy na szczęśliwe, jednorazowe typy. Mając zamiar prowadzić dłuższą działalność z bukmacherem, warto wziąć pod uwagę:

1. przewagę bukmachera,

2. obrót (liczbę wszystkich zakładów),

3. wysokość stawki (średnią).

Przy uzyskaniu odpowiedniej przewagi (dodatniej) po ustaleniu i rygorystycznym wypróbowaniu swojej strategii, przy założeniu obstawiania coraz wyższych stawek, istnieje możliwość zarobku.

Wysokość stawki odpowiada za całkowity obrót. Obrót pomaga ustalić ile pieniędzy możemy wygrać lub przegrać w wyznaczonym czasie.

Średnia wysokość stawki odpowiada za wysokość spadków i wzrostów, które wystąpią w danym czasie.

Przykładowa kalkulacja obrazująca ile można wygrać u bukmachera

Z 1,000 złotych przeznaczonym na zakłady i strategią z 5-procentową przewagą, wartość oczekiwana zwycięstwa można obliczyć prostym działaniem: 1,000 * 5% = 50 zł.

Warto wziąć pod uwagę wysokość stawki, która wpłynie na wahania. Mniejsze stawki (więcej zakładów) oznaczają mniejszą rozbieżność – czyli mniejsze stawki. Przy dużych stawkach (mniej zakładów) rozbieżność będzie większa – czyli wahania będą większe.

Sami musimy zdecydować jaką część swojego budżetu będziemy poświęcać na potencjalną inwestycję. Warto korzystać z poradników, śledzić ostatnie wydarzenia z wybranych dyscyplin sportowych i lig w piłce nożnej. 

Poprzedni artykułDlaczego warto analizować historię typów?
Następny artykułJak obstawiać żeby wyjść na swoje?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to ten, który posiada najlepsze opinie graczy. STS i Fortuna to najbardziej popularni bukmacherzy online w Polsce. Oferują najciekawsze promocje i darmowe bonusy bukmacherskie.