Naturalnie jest to temat dla tych bardziej doświadczonych graczy zakładów bukmacherskich – w końcu chodzi tutaj przecież o coś takiego, jak historia swoich typów sprzed nawet i kilkunastu miesięcy, jednakże wróćmy do tematu – dlaczego mimo wszystko warto jest zachować swoje kupony, które postawiliśmy wcześniej u bukmachera?

Dlaczego warto jest posiadać własną bazę typów bukmacherskich?

Po co?

Przede wszystkim statystyka pozwala nam na wiele lepsze przyjrzenie się popełnianym przez nas błędom, nie mówiąc o tym, że skoro gramy od dłuższego czasu, to mamy o wiele dłuższą historię z bukmacherką, nie mówiąc o tym, że te nienormalne czasy spowodowały, że wielu z nas utraciło możliwość typowania naszych ulubionych zakładów. Przejdźmy jednak dalej.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Jak zacząć?

Baza danych twoich typów jest ważnym źródłem danych do przeprowadzenia odpowiedniej analizy sprawdzenia tego, czy nie popełniamy gdzieś błędów. Niezależnie od tego, czy mamy już bogatą historię bukmacherów, czy dopiero niedawno zdecydowaliśmy się założyć konto u jednego z naszych legalnych bukmacherów, nasz wybór powinniśmy wykorzystać jako punkt wyjścia do stworzenia pewnego archiwum, w którym możemy łatwo śledzić podjęte przez ciebie decyzje oraz związane z nimi zyski bądź straty.

Najłatwiej jest stworzyć arkusz kalkulacyjny, gdzie skopiujemy wszystkie z naszego konta u bukmachera i dokonamy w nim odpowiednich komentarzy pod każdym typem. Im bardziej szczegółowy arkusz roboczy utworzymy, tym lepszy efekt. Nie wszystkie czynniki mogą być związane z określonymi typami. Wtedy warto podkreślić decydujący czynnik (czy wygraliśmy zakład, czy nie). Ważne jest, aby było jasne i łatwe do odczytania oraz pomagało ci to w przyszłości w obstawianiu. Pamiętaj też, aby nie przesadzać, aby nie doprowadzić do niepotrzebnego zamieszania.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli grasz w internecie

Grając u bukmachera online mamy dostęp do archiwum wszystkich przesłanych przez nas typów. Z łatwością możemy śledzić historię wygranych i przegranych zakładów, ale są to tylko dane statystyczne i nie uwzględniają żadnych ważnych czynników, które wpływają na nasz wybór konkretnych typów. W historii naszego konta wygrana dziesięć razy z rzędu z pewnością wygląda dobrze, ale ważniejszy jest termin wyboru każdego typu. To samo dotyczy przegranych. Może być interpretowane na podstawie błędnych decyzji, ale może też służyć do wyciągania wniosków w celu zmniejszenia ryzyka porażki w przyszłości. Ze względu na czas trwania pandemii i zawieszenie gier sportowych, granie stało się nieco trudniejsze.

W końcu bukmacherzy teraz starają się doprowadzić do tego, aby gracz nie ograł bukmachera, tylko żeby było na odwrót. Teraz jest dobry moment, aby rozpocząć tworzenie własnej bazy umiejętności, w której łatwiej będzie obserwować, jak zmieniają się szanse na wygraną w każdej grze. Z biegiem czasu łatwiej jest dostrzec asymetrię kursów bukmacherskich, która zwykle występuje w grach z wyraźnymi faworytami.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułPoradnik bukmacherski – dla opornych
Następny artykułObstawianie zakładów u bukmachera – jak nie przegrać?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.