Gry są bardzo często łatwym celem dla wielu mediów, z racji tego że cały ogół graczy jest tak wielki, że ciężko jest uniwersalnie zdementować zamieszanie, jakie wprowadzają do ogółu mass media, takie jak telewizja, dziennikarstwo czy nawet radio. Ale czy to prawda? Czy gry naprawdę są takie złe? W końcu na graniu, ale i również obstawianiu gier online można nieźle zarobić! Ale o tym już za chwilę!

Dlaczego media tak często demonizują gry online?

Łatwy zarobek

Dziennikarze uwielbiają pisać o grach, w szczególności jeśli chodzi tutaj o kogoś, kto popełnił jakiś czyn karalny bądź po prostu po to, aby napisać, jakie to one nie są złe. Nie oszukujmy się, są tytuły które naprawdę potrafią zdenerwować bądź wręcz doprowadzić do furii (EFT, LoL, CS : GO – kilka przykładów) ale osoby, które nie panują nad sobą na tyle, aby nie dopuścić samego siebie do rękoczynów, powinny poszukać profesjonalnej pomocy psychologicznej, ponieważ mówienie że gry są złe, z tego powodu że ktoś zrobił coś złego i też używał ich jako hobby, jest porównywalne do powiedzenia że ,,broń sama zabija”.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

,,Gry powodują agresję!”

Dziennikarstwo w dzisiejszych czasach stało się bardzo nierzetelne, zamiast informować o faktach, prawdziwych wydarzeniach to głównie skupiają się na rzeczach, które najczęściej nie mają nic wspólnego bądź bardzo mało wspólnego z danym tematem a dając ludziom którzy popełnili czyny karalne tą sławę, wyrządzają więcej krzywdy niż pożytku. Ale wracając do tematu gier, nie przeczymy, gry czasami powodują agresję, kiedy na przykład przegrywamy któryś raz pod rząd, bądź nie możemy zdobyć przez ileś czasu bardzo potrzebną nam rzecz, ale normalny człowiek w takiej sytuacji po prostu robi sobie przerwę, zamiast dalej się denerwuje.

Nie ma sensu dalej się przecież denerwować, gry są stworzone do tego aby się bawić, a nie wpadać w furię i przechodzić do rękoczynów. Świat mediów zamiast na grach, powinien skupić się na tematach które naprawdę powodują nieszczęście, takie jak używki bądź korupcja, jednak to są tematy do których trzeba podejść analitycznie, przez co większość dziennikarzy rezygnuje, ponieważ do takich rzeczy trzeba się przecież przyłożyć.

Dlaczego gry nie powinny być demonizowane?

Wystarczy powiedzieć, że wszędzie znajdziemy jakąś czarną owcę. Nie mówiąc już o tym, że lewicowcy mają o wiele więcej krwi na rękach, jednakże my nie będziemy się o to rozbijać. Gry to mimo wszystko, świetny sposób na relaks, zawiązywanie nowych przyjaźni, oraz poznawanie osób, które potencjalnie zostaną z nami do końca życia. Jednakże nie jest to jedyny powód, dla którego gry powinny być promowane.

Zarabianie na wiedzy z gier

Otóż tak, zarabiać na grach można, i to całkiem spore sumy. Tak naprawdę możemy robić wszystko – od zaczęcia ścieżki naszej kariery jako profesjonalny gracz e-sportowy, aż po obstawianie zakładów e-sportowych. Tak naprawdę to ostatnie staje się coraz bardziej popularne, na przykład z racji obecnej kwarantanny. Tak więc jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę o e-sporcie, możemy spróbować założyć się z bukmacherem i wygrać całkiem spore pieniądze!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie online
Następny artykułJak wygrywać z bukmacherem – poradnik
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.